Kdo za projektem stojí?

Za projektem Alergenům zdar stojí holka z Moravy, která se od roku 2009 potýká s celiakii. Nápady i návrhy mohou být místy autobiografické. Potisky mají hlavně pobavit a poukázat na to, že v tom nejste sami, protože tyto trapasy i vtipné historky (bohužel) vznikají dodnes. Bezlepkovým merchem to začíná. Cílem je pobavit komunitu lidí na dietách, která se umí těmto denním problémům zasmát.

Co tím chceme dosáhnout?

Našim revírem jsou alergeny, naše trpělivost je vražedná. Alergenům ZDAR není žádný kult, ač vlastně spojuje gurmány s potravinovým omezením. Aktuální situaci s alergeny jen tak nezměníme. Proto vznikl tento český projekt s nabídkou, který nic nebere na lehkou váhu.

Prozatím je v nabídce bezlepkový merch, ale časem dojde k rozšíření o další potravinové hlášky, trapasy a vtipy. Když vše půjde dobře, můžete se těšit i na veselé zástěry a tašky. Spousta návrhů je ze života. Věříme, že touto “osvětou” dokážeme společně změnit označování alergenů a lépe edukovat ty, kteří se s tím doposud nesetkali. Případně, lépe proškolit "nepovinné dietáře". 😎

Jsou potisky autorské?

Ano, na návrzích se podílí sama provozovatelka e-shopu. Pouze obrázky jsou z databank, které jsou následně upravovány. Jestli najdete v prodeji na jiném e-shopu stejný, nebo podobný potisk, pošlete nám odkaz na e-mail info@alergenumzdar.cz. Po posouzení, zda došlo opravdu k "okopírování" od nás dostanete 50 % slevu na další náš nákup. 

Pokud jste čekali lepší návrhy, trpělivost... chceme se zlepšovat. 💪